Maršruti

UZMANĪBU: visi maršruti ir izstrādāti no vietējo iedzīvotāju skatu punkta un ved pa vietējo iestaigātām takām. Vai esi gatavs piedzīvojumiem? Un vai gatavs ir arī Tavs vēders, jo katrā pārgājienā iekļaujam arī baudpilnas degustācijas vai piknikus dabā! Jā, tieši tā - pēc mūsu ekskursijām un pārgājieniem būsi lieliski paēdis un uzsūcis noderīgas zināšanas.

IZGARŠO CĒSIS!

Mēs esam ārkārtīgi priecīgi, ka dzīvojam tieši Cēsīs - tik vēsturiska pilsēta!

Tāpēc ar lielāko lepnumu piedāvājam mūsu mīļāko maršrutu pa Cēsīm. Ekskursijas gaitā iepazīstināsim ar vareno Cēsu vēsturi, apskatīsim vērā ņemamās celtnes un objektus, un pats galvenais - ciemosimies pie uzņēmējiem, kuri aktīvi darbojas un attīsta biznesu Cēsīs. Piemēram, mājīgajā ceptuvē “Cēsu maize” pie cēsnieka Agņa mēs pagaršosim bio maizi, "Labas saknes" uzzināsim veselīga uztura un dzīvesveida pamatprincipus, degustēsim smūtijus un apciemosim arī alus darītavu “Trimpus”, kurā baudīsim viņu brūvēto alu, skuju kolu un citus viņu labumus.

Tu nojaut pareizi - šis būs piedzīvojums visām Tavām garšas kārpiņām. Un mēs galvojam, ka Tu nenožēlosi ne kumosu!

Maršruta garums: 3km

Maršruta ilgums: 3 h

Izmaksas vienam pārgājiena dalībniekam: 20 EUR (cenā iekļauta ekskursija un degustācijas augstāk minētajās vietās)

AMATAS KRĀŠŅIE KRASTI AR PIKNIKU - RESTORĀNU DABĀ

Pārgājiens gar Amatas upes labo krastu, kura laikā ieraudzīsi pasakainas klintis un apslēptas alas. Pārgājienu sāksim pie Zvārtes ieža informācijas centra, dosimies līdz "Veclauču tiltam" un pēc tam atpakaļ. 

Amatas krāšņie krasti paver neredzētus skatus, kas apslēpti meža takā un ieraugāmi vien dodoties dabā un tos meklējot. Aplūkosim tādus iežus kā "Vizbulīšu iezi, "Vanagu" iezi un citus. Atpakaļceļā iespējams uzkāpt arī varenajā "Zvārtes iezī". 

Pirms pārgājiena degustēsim Veselības Laboratorija radītos alkoholiskos uzlējumus.

Pēc izzinošā pārgājiena baudīsim izsmalcinātu garšu pikniku - restorānu dabā, ko mums būs sarūpējusi saimniecība Kalna Paltes.
Pārgājiens un pikniks ir videi draudzīgs.

Pārgājiena garums: aptuveni 7 km

Pārgājiena ilgums: aptuveni 3 stundas

Izmaksas vienam pārgājiena dalībniekam: 30 EUR (cenā iekļauts pārgājiens ar gidu, degustācija, 3 kārtu izsmalcināta maltīte dabā).

Piesakoties lūgums norādīt, vai ir kādas vēlmes attiecībā uz maltītes izvēli (vai esi gaļēdājs, vegāns vai veģetārietis).


Pieteikšanās un vietu skaits ir ierobežots, piesakies laicīgi:
[email protected] vai zvanot 29109965  

APSKATI FOTO ŠEIT

Āraišu apkārtnes izzināšana

Mums ir sarūpēts jauns un garšīgs piedāvājums Āraišu apkārtnē Visit AMATA. Izzināsim seno vēsturi, izstaigāsim senos ceļus, ieraudzīsim mūsdienas un izgaršosim vietējos gardumus. Viesosimies Āraišu Arheoloģiskais parks un Āraišu Vējdzirnavas izgaršosim Veselības Laboratorija dzērienus (alkoholiski uzlējumi uz ogām) un baudīsim pusdienu maltīti pie dzirnavnieces Vinetas Cipes dzirnavās. Iziesim ar viesmīlestību veidoto jauno Mežu ežu taku Rakšupes krastos.


Kopā plānots vieglā tempā nostaigāt ~ 5km.
Izmaksas 28 EUR no dalībnieka - cenā iekļauta ieejas maksas Āraišu ezerpilī un vējdzirnavās ar gidu; Veselības laboratorija dzērienu degustācija; pusdienas - miežu putra ar gaļas mērci vai ievārījumu un rupjmaizes kārtojums.

Piesakies pārgājienam [email protected] vai zvani 29109965, droši jautā, ja ir kas neskaidrs.

Cēsu kūrvietas

Dosimies izzinošā pastaigā pa Cēsu ieliņām un taciņām līdz Gaujai, baudīsim dabu.

Cēsis kā atpūtas, kūrorta un sanatoriju pilsēta ir jau kopš 19. gs. sākuma, ar ko bija īpaša un slavena pat tālajā Pēterburgā - to un daudz vairāk uzzināsi atnākot uz šo ekskursiju.

Pie Gaujas baudīsim Kalna Paltes sarūpēto piknika turzu no svaigiem lauku labumiem un Veselības Laboratorija dzērienus.

Videi draudzīgs pārgājiens.
Dalībnieku skaits ierobežots - no 10 līdz 20 dalībnieku.
Iesim ~ 8km un ~ 4 stundas
Dalības maksa 20 eur, cenā iekļauts: pārgājiena gids, degustācija un pusdienu turza Gaujamlā.

Māksla, dizains un kultūra Cēsīs

Esam radījuši jaunu, izzinošu un unikālu piedāvājumu. 🥰
Aicinām jūs uz izzinošo ekskursiju Cēsīs, kura ir veltīta mākslai, dizainam un kultūrai.
Kā bija senākos laikos un kā ir šodien - to varēsiet uzzināt šajā ekskursijā.
Būs lieliska iespēja tikties gan ar mākslas radītājiem, gan zinātājiem.
✔️ Kopā apmeklēsim "Sirdsapziņas Ugunskurs/ Burning Conscience" ekspozīciju, kur būs iespēja no kuratores Elīnas Kalniņas uzzināt, kā veidojusies šī ekspozīcija, kura ir ieguvusi "Latvijas dizaina gada balvu 2019" 3. vietu
✔️ Apmeklēsim jauno multimediālo performanci "Simbolisms", kur būs iespēja uzzināt, kā ir veidojies šis projekts no idejas autora Renara Sproģa.
✔️ Pasaulē radītā latviešu māksla Pasaules latviešu mākslas centrs / Global Center for Latvian Art izzināsim visus pasaules mākslas sīkumus kopā ar izcilo mākslas vēsturnieci Baibu Magdalēnu Eglīti.
✔️ Un vēl dosimies nelielā izzinošā pastaigā Cēsu ielās, pētīsim radošo dizainu un izzināsim vēsturi.

Dalības maksa: 23 EUR no dalībnieka, cenā iekļautas ieejas maksas iepriekš minētājās vietās un gids.

Cēsu Drauga Karte īpašniekiem atlaide un ekskursija tikai 21 EUR.

Tiekamies pie Cēsu tūrisma informācijas centra.
Vēlams iepriekš pieteikties, rakstot: [email protected]   
Grupām no 10 - 20 dalībnieku.

IZGARŠO RAISKUMU! 

Vasarā ir obligāti jānoskatās filma Limuzīns Jāņu nakts krāsā, vai ne? Tāda nu ir latviešu tradīcija jau vairāk nekā 39 gadus.
Mēs piedāvājam doties izstaigāt filmēšanas vietas Raiskumā un viesoties pašās "Saknītēs".

Pirms pārgājiena iestiprināsimies Raiskumietis. Izzināsim, kā top gardais alus, maize un citi gardumi, baudīsim degustāciju.
Pēc iestiprināšanās dosimies pārgājienā apkārt Raiskuma ezeram un viesosimies "Saknītēs", kur uzņemta šī leģendārā filma.
Pirms pārgājiena mājasdarbs - aicinām noskatīties filmu "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" un līdzi ņemt peldlietas, lai nopeldētos veldzējošajā Raiskuma ezerā Pārgaujas novads.

Mūsu maršruts būs ~ 8km

Izmaksas vienam dalībniekam ir 20eur - cenā iekļauta ekskursija ar gidu, degustācija Raiskumietī, ziedojums Bieku mājām jumta atjaunošanai, kur filmēta slavenā filma.

Iepriekš jāpiesakās rakstot: [email protected]  

RAUNAS BURVĪBA!

Aizraujoša un garšīga diena Raunā.

Izzinošs pārgājiens uz Raunas staburagu - unikālā šūnakmens aplūkošana un avotu burvība neatstās vienaldzīgu nevienu ceļotāju.

✔️ Apmeklēsim Raunas Velnalu - smilšakmens atsegumu pie Dzirnavu dīķa. Dosimies uz seno Tanīsa pilskalnu. Izzināsim apkārtnes vēsturi, baudīsim dabu.
✔️ Latvijas Ķiploks ražotnē uzzināsim kā top dažādi ķiploku gardumi un nogaršosim tos (konfektes, tēja un uzkodas).
✔️ Viesosimies pastas - makaronu ražotnē Siera ražotne un izzināsim kā top makaroni, degustēsim kaltēto sieru. Pastas gatavošanas meistarklasē mācīsimies pagatavot savu pastu, kuru varēsim ņemt līdzi.
Aizraujoša un garšīga diena Raunā kopā ar Cesis inside!

Pārgājiens paredzēts ~ 5km, ~ 2 stundas, degustācijas un meistarklase ~ 3 stundas piemērots ģimenēm un bērniem.
Izmaksas: 15eur no dalībnieka (iekļautas degustācijas, ekskursija ar gidu un pastas meistarklase).
Pieteikšanās iepriekš obligāta, jo vietu skaits ierobežots!
29109965; [email protected]

Labprāt organizējam maršrutus pēc Tavām vēlmēm, tāpēc, ja, apskatot augšup esošos variantus, gribas ko sakombinēt pa savam, mēs to visu izdarīsim - Tev tik atliks ierasties. 


Pirms ej dabā, izlasi šo:Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.