Cēsis ir brīnišķīga pilsēta Latvijā, Vidzemes augstienē. Pilna senatnīgu pārsteigumu, mūsdienīgu iedvesmu, tā ir lielisks izpētes objekts un brīvdienu galamērķis. 

Daba

Nav noslēpums, Latvija ir varen skaista valsts. Ar brīnišķigiem mežiem, kuros paslēpties, ar līdzenumiem, kuros ieskrienas vējš, ar skaistu jūras krastu, ezeriem un pilsētām, kuras izpētīt.

Arī Cēsis nav izņēmums  - sākot ar vēsturisko vecpilsētu, kalnaino apkārtni un līdz pat majestātiskajai Gaujai - te ir tik daudz ko redzēt, izjust un piedzīvot!

Māksla

Cēsis pavisam noteikti ir kultūras galvaspilsēta. Visos četros gadalaikos noteikti adradīsies labas lietas un vietas, kur pavadīt savu laiku. Kad gribas atpūsties no pastaigām, iesakām apmeklēt kinoteātri, koncertzāli, restorānus, vasarā noteikti izbaudīt Cēsu Mākslas festivālu un ziemā doties uz Žagarkalnu.

TRANSPORTS

Cēsis atrodas vien 90 km no Rīgas un, braucot ar automašīnu, tā ir aptuveni pusotra stunda. Uz Cēsīm kursē arī vilcieni no Rīgas un no Valgas Igaunijā. Pilsētā ir attīstīta autobusa transporta sistēma, kur vietējie autobusi kursē ne tikai pilsētas robežās, bet arī savieno tuvākos pagastus. Starppilsētu autobusu kursēšanas biežums ļauj brīvi plānot pilsētas apmeklējumu. Transporta grafikus iespējams apskatīt šeit: 1188.lv