Maršruti

UZMANĪBU: visi maršruti ir izstrādāti no vietējo iedzīvotāju skatu punkta un ved pa vietējo iestaigātām takām. Vai esi gatavs piedzīvojumiem?

IZGARŠO CĒSIS!

Mēs esam ārkārtīgi priecīgi, ka dzīvojam tieši Cēsīs - tik vēsturiska pilsēta!

Tāpēc ar lielāko lepnumu piedāvājam mūsu mīļāko maršrutu pa Cēsīm. Ekskursijas gaitā iepazīstināsim ar vareno Cēsu vēsturi, apskatīsim vērā ņemamās celtnes un objektus, un pats galvenais - ciemosimies pie uzņēmējiem, kuri aktīvi darbojas un attīsta biznesu Cēsīs. Piemēram, mājīgajā ceptuvē “Cēsu maize” pie cēsnieka Agņa mēs pagaršosim bio maizi, "Labas saknes" uzzināsim veselīga uztura un dzīvesveida pamatprincipus, degustēsim smūtijus, eko veikaliņā “Ķimene” mums būs iespēja noprovēt veselīgā ķiploka produkciju, “Melnajā gulbī” kafijas entuziasts Kaspars dalīsies ar sava uzņēmuma stāstu un pacienās ar gardu un uzmundrinošu kafijas dzērienu, un apciemosim arī alus darītavu “Trimpus”, kurā baudīsim viņu brūvēto alu, skuju kolu un citus viņu labumus.

Tu nojaut pareizi - šis būs piedzīvojums visām Tavām garšas kārpiņām. Un mēs galvojam, ka Tu nenožēlosi ne kumosu!

Maršruta garums: 3km

Maršruta ilgums: 3 h

AMATAS KRĀŠŅIE KRASTI AR PIKNIKU - RESTORĀNU DABĀ

Pārgājiens gar Amatas upes labo krastu, kura laikā ieraudzīsi pasakainas klintis un apslēptas alas. Pārgājienu sāksim pie Zvārtes ieža informācijas centra, dosimies līdz "Veclauču tiltam" un pēc tam atpakaļ.  Amatas krāšņie krasti paver neredzētus skatus, kas apslēpti meža takā un ieraugāmi vien dodoties dabā un tos meklējot. Aplūkosim tādus iežus kā "Vizbulīšu iezi, "Vanagu" iezi un citus. Atpakaļceļā iespējams uzkāpt arī varenajā "Zvārtes iezī". 

Pēc pārgājiena piedāvājam  gardu 3 kārtu maltīti pikniku - restorānu dabā.

APSKATI FOTO ŠEIT


KĀRĻU MUIŽAS ŠARMS UN AMATAS UPES STRAUJUMS UN MEISTARKLASE!

Aicinām izbaudīt dabas burvību un izzināt apkārtnes vēsturi, dodoties pārgajienā gar straujās Amatas upes krastiem. Piedaloties foreles gatavošanas meistarklasē uzzināsi gatavošanas noslēpumus.

Ekskursijas laikā viesosimies Kārļu zivju audzētavā, redzēsim kā aug zivju mazuļi. Dosimies uz Ainavu krauju no kuras paveras burvīgs skats uz Latvijas dabu. Atgriežoties Karlamuiza Country Hotel, saimnieces Baibas pavadībā gatavosim sev pusdienas - mācīsimies foreles pagatavošanas noslēpumus. Kamēr gatavosies pašu taisītās pusdienas, klausīsimies muižas saimnieka Jāņa stāstos par ābeļdārzu un muižas vēsturi Kārļos.
Cesis inside sadarbībā ar Karlamuiza Country Hotel izstrādājis jaunu, garšīgu piedāvājumu.
Pasākuma dalībnieku skaits ir ierobežots.
Pārgājiens ar meistarklase ~ 5 stundas
Piedāvājuma cena ir atkarīga no dalībnieku skaita.

Pārgājiens uz veselības laboratoriju!

No sirds uzsktām, ka veselā miesā mīt vesels gars! Pa ceļam uz Veselības laboratoriju izzināsim Cēsu kūrvietu stāstus, aplūkosim atpūtas namus kādreiz un tagat. Iziesim Gaujas dabas taku, kur iepazīsimies ar dabas daudzveidību Gaujas Nacionālais parks. Slēpošanas un atpūtas parks Slēpošanas un atpūtas parks Ozolkalns baudīsim Latvijas kalnu burvību. Tad dosimies pa seno Napoleona ceļu uz Līviem, kur mūs sagaidīs Veselības laboratorijas saimnieks, lai dalītos stāstos un pieredzē brūvējumu gatavošanā. Vēlies uzzināt kā Latvijas āboliem sastopoties ar Francijas ozolu, rodas izsmalcināts brendijs? Gribi redzēt kā pašas sārtākās meža ogas kļūst par gardāko uzlējumu? Vēlies tos nobaudīt? To visu un vēl vairāk būs iespēja uzzināt tieši Veselības fabrikā!

APSKATI FOTO ŠEIT

GAUJAS IEŽU SKAISTUMS UN PUSDIENAS LAUKU SĒTĀ!

Pieprasītākais pārgājiens!

Izzinoša ekskursija pa māla karjeru, kur iegūst mālu ķieģeļu ražošanai. Apskatīsim iespaidīgas smilšakmens alas un avotus. Veselu 3 km garumā redzēsim klintis un smilšakmens atsegumus, ticiet mums, tāds skaistums ir apbrīnas vērts. Pēc pastaigas ir iespēja viesoties Maizes mājā, kur katrs var praktizēties pīrāgu gatavošanā, kā arī iespēja baudīt ugunskurā gatavotu īstenu lauku zupu. Mūsu garšīgākais pārgājiens!

APSKATI FOTO ŠEIT

Maršruta garums: 7km

Maršruta ilgums: 3h

Pieturas punkti: Lanģu lielā ala, Līču aiza.

Izgaršo Raiskumu!

Šis maršruts ir izcils veids kā iepazīt skaisto Raiskumu, uzzināt tā vēsturi un iepazīties ar vietējo saimniecību īpašniekiem.

Maršruts vedīs gar Raiskuma ezeru, apciemojot vietējos saimniekus, apskatot leģendārās filmas "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" filmēšanas vietas, pa ceļam piestāsim piknika vietā, lai stiprinātos ar gardu zupu, kas gatavota no sezonas dārzeņiem, ja laiks un noskaņojums labs, varam izbaudīt peldi ērtā Raiskuma ezera peldvietā. Maršruta noslēgumā mēs apmeklēsim brīnišķīgo Raiskumieša alus un labumu darītavu! Iepazīsimies ar ražošanas procesiem un pagaršosim viņu brūvēto alu, degustēsim arī maizi un gaļu.

Īsāk sakot, skaista pastaiga gar ezeru, uzzinot vietas vēsturi, un miestiņa degustācija alus darītavā - skan labi, vai ne?

Maršruta garums: 9km

Maršruta ilgums: 3h

Strīķupes krastu burvība!

Vai esi redzējis, kā notiek dabas brīnumi? Tiekamies dabas pārgājienā, lai vērotu un izzinātu dabu, iepazītu berbru radīto pasauli Gaujas Nacionālais parks burvīgajā Strīķupē. Varbūt mēs varēsim ieraudzīt alu saimnieku, ja ne, tad bebru pilsētas radīto infrastruktūru gan apsolu Jums parādīt.

Senatnes dabas un cilvēku radīto, mītisko sajūtu pārgājiens.
Pārgājiens ir ~ 7 km, ~3 stundas, vidēja grūtuma pakāpe, piemērota bērniem (jāievēro klusums, lai neaizbiedētu beru ģimeni).

Raunas burvība!

Aizraujoša un garšīga diena Raunā.

Izzinošs pārgājiens uz Raunas staburagu, unikālais šūnakmens un avotu burvība neatstās vienaldzīgu nevienu ceļotāju. Apmeklēsim Raunas Velnalu - smilšakmens atsegumu pie Dzirnavu dīķa. Dosimies uz seno Tanīsa pilskalnu. Izzināsim apkārtnes vēsturi, baudīsim dabu. Latvijas Ķiploks ražotnē uzzināsim kā top dažādi ķiploku gardumi un nogaršosim tos (konfektes, tēja un uzkodas). Viesosimies pastas - makaronu ražotnē, Siera ražotne un izzināsim kā top makaroni, degustēsim kaltēto sieru. Pastas gatavošanas meistarklasē - mācīsimies pagatavot savu pastu, kuru varēsim ņemt līdzi.

Maršruta garums: 5km

Maršruta ilgums: 3h

 Izmaksas grupām no 10 līdz … personām ir 7EUR no viena ekskursanta. Cenā iekļauta piedāvajuma organizēšana un ekskursijas vadīšana. Izvēlētās degustācijas ir par papildus maksu un tiek aprēķinātas katram maršrutam atsevišķi. Ja ir kādi jautājumi, droši sazinieties ar gidi Sigitu - +371 29109965. 

Jāņem vērā, ka norādītais laiks un maršruta garums var mainīties, ņemot vērā laikapstākļus, personu skaitu grupā un vēlmes.

Ja vēlies, varam katru maršrutu pieskaņot Tavām vēlmēm!


Pirms ej dabā, izlasi šo:0

 .